WYSTAWA „LEKCJA O WOLNOŚCI” W RAMACH PROJEKTU „RAZEM DLA NIEPODLEGŁEJ”

W okresie od 01.09.2022 r. do 18.10.2022 r. w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji została udostępniona wystawa niepodległościowa „Lekcja o wolności”.

Wystawa została zorganizowana przez Stowarzyszenie „Niżańskie Centrum Rozwoju” w Racławicach w partnerstwie z Powiatem Niżańskim oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku w ramach projektu „Razem dla Niepodległej”.

Zadanie dofinansowane ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

W ramach działania została przygotowana wystawa, której tematyka dotyczyła funkcjonowania niżańskiej edukacji i wpływu odzyskania niepodległości na polskie placówki edukacyjne na przykładzie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Nisku (szkoły z ponad 100-letnią tradycją). Wystawa „Lekcja o wolności” została uroczyście otwarta i była pokazywana w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji, gdzie mieściła się pierwsza siedziba niżańskiego Gimnazjum. Na wystawie zostały zaprezentowane archiwalne zdjęcia, które zostały poddane odpowiedniej obróbce. Zgromadzone fotografie, dokumenty i przedmioty miały za zadanie wprowadzić zwiedzających w atmosferę dawnej szkoły i zwrócić uwagę na wkład niżańskiej placówki oświatowej w kształtowanie postaw patriotycznych uczniów.

Zdjęcia zostały wydrukowane w większych formatach, został także przygotowany wydruk wielkoformatowy na tkaninie. Ponadto na potrzeby wystawy zostały wypożyczone i przetransportowane eksponaty.

Wystawa była dostępna dla wszystkich chętnych, w szczególności mieszkańców powiatu niżańskiego.

Celem wystawy było upowszechnienie wiedzy o najważniejszych wydarzeniach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości wśród mieszkańców powiatu niżańskiego.

Dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „NIEPODLEGŁA”

Dofinansowano ze środków Powiatu Niżańskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *